Historie klubu Olympik

EAN 9788088382171

ISBN: 978-80-88382-17-1

EAN: 9788088382171
Formát: 190 x 240 mm
Počet stran: 200
Vazba: vázaná s, přebalem
Rok vydání: 2020

Původní cena:    499 Kč
Cena pro Vás:    360 Kč
Ušetříte:               139 Kč  - 28%

360 Kč
skladem

Anotace

Kniha „Historie klubu Olympik“ je ohlédnutím za érou big beatových začátků, které se rodily ve známém pražském klubu před šedesáti lety. Atraktivní formou obsahující značné množství archivních fotografií a dobových materiálů přibližuje nejen začátky dvojice Šimka s Grossmannem, zakladatelů a duchovních otců hudebního klubu, ale především mapuje klubové a beatové aktivity v průběhu šedesátých let minulého století.

Podobně zaměřenou publikaci doposud náš knižní trh nenabídl. „Historie klubu Olympik“ se snaží tento dluh splatit vzpomínkami pamětníků na beatovou explozi u nás, první diskotéky nebo první rockový časopis, ale i na zrod legendární dvojice Šimek a Grossmann.

Lubomír Červený

„Jako šestnáctiletý beatový nadšenec jsem se od roku 1965 snažil pravidelně dostat do Olympiku na každý koncert Donaldů. Tam mě se svými povídkami zaujali i pánové Šimek a Grossmann. Jakmile se objevila amatérská nahrávka některé z nich, hned jsme ji přepisovali a šířili dál. Pak následovaly nezapomenutelné Besídky a Návštěvní dny v Semaforu. O atmosféře po srpnu 1968 ani nemluvě, ta byla při jejich představeních neopakovatelná. Všichni jsme humor dvojice Š+G milovali a smrt Jiřího Grossmanna nás hluboce zasáhla.

Nyní po více než padesáti letech chci jako velký fanoušek Šimka s Grossmannem, se stejně zaníceným kolegou Josefem Ondrou, vzdát hold svým idolům reprezentativní vzpomínkovou foto publikací. A pěkně od začátku, od Olympiku.

POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ

Abychom poskytli co nejlepší služby, používáme technologie, jako jsou soubory cookie, k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení.
Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat osobní údaje. Své nastavení můžete spravovat zde.